PRŮBĚH TRÉNINKŮ

Naše tréninky probíhají jak zábavnou, tak i naučnou formou. Snažíme se děti naučit jak správně využít volný čas.

Začínáme rozcvičkou, po které následuje malá fyzická příprava. Většinou tzv. manéž, nebo cvičení STP za stolem. Pro oživení, a také aby to děti bavilo někdy uspořádáme soutěže na rozehřátí svalů stylem různých sprintů.

Po řádném rozcvičení následuje pro starší děti pingpongová část, kdy se prvních 15 min děti rozehrávají, a poté jim jsou uděleny kombinace na pohyb a jistotu. V průběhu tréninku si jeden z trenérů prostřídá na zásobníku co nejvíce dětí, aby všichni měli aspoň 3 krabice za trénink odehrané. Také se naši trenéři zapojují do hry s dětmi, a hrají kombinace a někdy i následné sety. Pro mladší přípravku je po rozcvičce nachystaný zásobník a také jsou pro ně nachystané starší děti, aby jim chvíli dělali sparing.

Po kombinacích jsou sety, kdy si každý vyzkouší, jak to chodí v zápasech. Po již odehraných zápasech se koná větší fyzička, kdy střídáme přípravu na pohyb, zpevnění svalstva a vytrvalost. Jednou za měsíc nás navštíví sportovní trenér, který dá dětem hodinovou fyzickou přípravu.

Nakonec nesmí chybět řádné protažení, bez kterého správný sportovec neodejde z haly.

Celé tréninky se snažíme dělat zábavnou formou a hlavně, aby měly význam. Dětem se trenéři věnují opravdu hodně, a snaží se pomáhat a radit, co jen to jde.